ECSTATIC DANCE v Liberci

Přijď si zažít svobodu projevu, vědomé tvoření, prohlubování vztahů a otevírání se přítomnému okamžiku.

Tohle i mnohé další ti může umožnit Ecstatic dance. Hudba je pro nás medicína. Tanec nám umožuje projevit to, co se skrývá uvnitř.

O události

S kým

DJ Colibri: Guy Barrington - https://www.facebook.com/GuyBarringtonPage/

Průvodce: David Votrubec

Spolutanečníci: přicházejí si užít svobodu projevu. Někteří tančí sami se sebou, jiní si rádi zatančí s dalšími tanečníky. Typicky nás tančí něco mezi 10 a 30.

Kdy

19.04.2022, 18:45 – 21:45

Pravidelně každý sudý týden ve stejný čas.

Kde

Taneční škola AISHA, Moskevská 50/22, Liberec

Palác Koruna v 1. patře. Vchod je z boku ulice Jezdecká, tj spojovací mezi Pražskou a Moskevskou.

https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.0573923&y=50.7674188&z=19&pano=1&q=moskevsk%C3%A1%2050%2F22&source=addr&id=9046855&pid=70359375&yaw=4.344&fov=1.257&pitch=0.310&ds=2

Za kolik

Cena 400 Kč při platbě předem na účet (viz níže) nebo 450 Kč v hotovosti při příchodu.

Při platbě předem pošlete peníze na účet 2801793353/2010, použijte variabilní symbol 190422 (tj. datum události) a do zprávy uveďte svoje jméno.

O Ecstatic Dance

Je tu spousta prostoru pro to být sám sebou, a pro objevování toho, co v sobě máme. Nejsou zde žádné dané kroky, které byste se museli učit.

Komunikace mezi tanečníky je omezena na neverbální. Díky tomu je snadné vystoupit z hlavy a přemýšlení a prožívat plněji další způsoby bytí.

Když si dovolíte plynout s hudbou, a necháte se jí vést, aniž byste to hodnotili a promýšleli hlavou, tak zároveň umožňujete svým emocím, aby volně plynuly a mohly se svobodně vyjádřit.

V šamanském pojetí je extáze stav, kdy se dostaneme z běžného vnímání do stavu změněného vnímání. Extatický tanec je možnost, jak se přenést z naší omezené perspektivy sebe sama a života do rozšířenějšího, harmoničtějšího pohledu a prožívání života, lásky a bytí.

Prožívané stavy mohou být různého rázu. Od číré radosti, přes intenzivní prožívání těla, hluboké duchovní zážitky, k těžkým emocím, jako je třeba smutek, nebo samota. Každý máme svůj příběh a potřebujeme si prožít to, co nám pomůže žít.

Průběh večera

Začneme krátkým přivítáním a vzájemným představením se. Poté provedeme několik dechových cvičení, která nám pomůžou dostat se více do těla a naladit se svůj záměr (pokud chceme mít záměr).

Záměr, ať už je jakýkoli, si můžeme vzít s sebou na taneční parket a protančit se jím.

Následuje samotný tanec, kterým nás provází rytmická hudba. DJ sleduje a cítí atmosféru a dění na parketu. Přizpůsobuje nám hudbu, tak aby byl prožitek co nejhodnotnější.

Tanec je zakončen klidnou relaxační hudbou, po které následuje závěrečné sdílení (pro ty, kteří chtějí sdílet) a rozloučení.

Závěrem

Všichni jsou vítáni.

Pokud Vám Ecstatatic Dance přijde zajímavý a myslíte, že by mohl být zajímavý i pro Vaše blízké, můžete jim o tom povědět, nebo s nimi posdílet informace. Ve více se nám bude lépe tančit.

Guy Barrington a David Votrubec